Inspiracje i matematyka – weekend konferencyjny


IW

Za nami bardzo intensywny weekend, w czasie którego byliśmy obecni na dwóch dużych konferencjach edukacyjnych. W Warszawie odbyły się Inspiracje Wczesnoszkolne (organizatorzy: redakcja Edunews.pl, zespół Fundacji Think! oraz Think Global sp. z o.o., współpraca merytoryczna: Superbelfrzy), z kolei we Wrocławiu XXVI Krajowa Konferencja Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. W czasie Inspiracji nasi koordynatorzy i trenerzy – Iwona Brzózka-Złotnicka, Krzysztof Jaworski, Anna Jędryczko (Szkoła Podstawowa w Damicach), Anna Świć (Przedszkole nr 83 w Lublinie), Joanna Apanasewicz (Mała Szkoła w Koninie Żagańskim) – prowadzili mini warsztaty oraz odpowiadali na pytania uczestników. Prowadziliśmy strefę, w której nauczyciele mogli poznać nasze pomysły dotyczące kodowania bez komputera, kodowania online z wykorzystaniem sprawdzonych aplikacji edukacyjnych oraz roboty. Każdy mógł sprawdzić w praktyce, jakie rozwiązania proponujemy, zasięgnąć rad naszych trenerów oraz zapoznać się z ofertą naszych bezpłatnych szkoleń online i materiałów udostępnionych na wolnych licencjach. Na sali konferencyjnej swoje wystąpienia mieli nasi trenerzy – Anna Świć (blog Kodowanie na dywanie), która opowiedziała o naszych mistrzowskich doświadczeniach dotyczących pracy z najmłodszymi dziećmi, a także Joanna Apanasewicz (blog Mali Programiści), która opowiadała o kreatywnym nauczaniu matematyki również z wykorzystaniem maty edukacyjnej Mistrzów Kodowania i robotów Dash i Dot oraz Sylwester Zasoński (blog Jedynka Koduje), który prezentował naukę programowania z robotami OzoBot.

Na konferencji we Wrocławiu zaś nauczyciele mogli wziąć udział w warsztatach z kodowania bez komputera z wykorzystaniem maty edukacyjnej Mistrzów Kodowania oraz nauki programowania z robotami Dash i Dot, które prowadziła nasza trenerka, matematyczka, Wioletta Szwebs (Szkoła Podstawowa nr 81 im. Bohaterskich Dzieci Łodzi w Łodzi). Z kolei nauczycieli kolejnych etapów edukacyjnych w świat programowania aplikacji z Pocket Code wprowadzał Michał Demski (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Smolcu), nauczyciel matematyki i również nasz trener.

 

Sezon konferencyjny 2017 oficjalnie uznajemy za otwarty. Przed nami intensywny czas wyjazdów. Już niebawem – 17-18 lutego – będziecie mogli nas spotkać na konferencji „Lepsza Edukacja” we Wrześni. O kolejnych planach będziemy na bieżąco informować.

Czekamy z niecierpliwością na kolejne okazje do spotkań z Wami, ponieważ to zawsze jest dla nas wielka inspiracja, chwila na refleksję, spokojną rozmowę twarzą w twarz, poopowiadanie o tym, co robimy, co zamierzamy robić, a przede wszystkim nieoceniona możliwość wysłuchania opowieści o Waszych działaniach i potrzebach.