Przedszkolaki świętują


Predszkole_nr_22_Kielce

Mali programiści z Przedszkola nr 22 w Kielcach zaprosili swoich kolegów z Przedszkola nr 26 na obchody urodzin kota Scratcha. Z ekranu powitał dzieci Scratch i zaprosił do wspólnej zabawy. Przedszkolaki układały obrazki od najmniejszej liczby kropek w zbiorze do największej, dzięki temu dowiedziały się jak kot zaplanował swoje święto.

Oprawa była godna dziesiątych urodzin. Były czapeczki, zabawy przy piosence „Ciasto”, układanie tortu na macie wg czytanego wiersza, a także mini torcik z kubeczków. Kolejnym zadaniem było rysowanie tortu na tabletach.


Na urodziny dotarły także roboty. Dash przywiózł prezent, który okazał się torbą cukierków dla dzieci. Na koniec przekazując sobie Dota dzieci mówiły robocikowi co najbardziej podobało im się na zajęciach. Zaproszone przedszkolaki świetnie poradziły sobie z zadaniami, chociaż na macie i z tabletami pracowały pierwszy raz.

Z kolei w Miejskim Przedszkolu „Perełka” w Ełku do świętowania zaproszona także rodziców. Każdy z gości musiał nanieść wypełnić kolorem dyktando graficzne zgodnie z wylosowanym przez niego losem. Dzięki temu wszystkim udało się stworzyć grafikę Scratcha. Podobne zadanie, tym razem już na dużej macie, wykonali uczniowie.